iraq visa

ویزای کربلا و شرایط آن

چگونه پاسپورت و ویزای کربلا را تهیه کنیم؟

سازمان حج و زیارت سامانه ای را به نام سماح راه اندازی کرده است و متقاضیان ویزای عراق و عتبات عالیات در طول سال می توانند از طریق این سامانه اقدام کنند. چنانچه تصمیم گرفته اید به صورت انفرادی و یا گروهی به کربلا سفر کنید، حتما باید گذر نامه یا همان پاسپورت و ویزا داشته باشید. برای اخذ ویزا داشتن گذرنامه ضروری می باشد.
عزیزانی که گذر نامه ندارند با توجه به مراحل زیر اقدام به اخذ گذرنامه نمایند:
با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز را می توانید از وبسایت پلیس +10 قبل از مراجعه به این دفاتر تهیه کنید. با توجه به اینکه در ایام عاشورا و تاسوعا، اربعین و اعیاد خاص ترافیک بالایی در این دفاتر جهت اخذ گذرنامه وجود دارد همین امروز برای اخذ گذرنامه اقدام کنید.
عزیزانی که گذرنامه دارند با توجه به مراحل زیر می توانند به اخذ ویزا اقدام کنند:
ابتدا به تاریخ اعتبار گذرنامه خود دقت کنید که اعتبار بالای 6 ماه داشته باشد. در غیر این صورت اجازه عبور از مرز به شما داده نخواهد شد.
سازمان حج و زیارت سامانه ای را به نام سماح راه اندازی کرده است و متقاضیان ویزای عراق و عتبات عالیات در طول سال می توانند از طریق این سامانه اقدام کنند. پس از اینکه وارد سامانه شدید با سه قسمت روبرو می شوید. ابتدا یک سری نکات ضروری عنوان شده است. این مطالب را به دقت مطالعه کنید. اگر اولین بار است وارد این سامانه شده اید باید ثبت نام کنید. وارد قسمت ثبت نام شوید و اطلاعات خود را وارد کنید. چنانچه اطلاعات خود را ناقص وارد کردید یا قصد ویرایش اطلاعات را داشتید از قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش اقدام کنید. پس از تکمیل فرم ثبت نام کد پیگیری برای شما صادر خواهد شد که می توانید یادداشت کنید، هچنین این کد به گوشی همراه شما ارسال خواهد شد. به یاد داشته باشید هنگام ثبت نام آدرس محل سکونت شما پرسیده می شود و لیست دفاتر حج و زیارت محل سکونت شما ارائه می شود. از انجاییکه شما باید گدرنامه خود را به دفاتر حج و زیارت تحویل دهید ، از شما خواسته می شود تا یکی از این دفاتر را انتخاب کنید. در شهرهایی که دفاتر زیارتی ندارند، دفاتر موقت ایجاد شده است.
روش دیگر برای اخذ ویزای کربلا مراجعه مستقیم به همراه مدارک به یکی از دفاتر زیارتی و اقدام به اخذ ویزای کربلا از این دفاتر می باشد.

iraq

چه مدارکی برای اخذ ویزای کربلا مورد نیاز هستند؟

علاوه بر اصل گذرنامه، شما باید دو کپی از صفحه اول گذرنامه و دو قطعه عکس پرسنلی به همراه داشته باشید.40 دلار هزینه صدور ویزا و 10 هزار تومان هم حق الزحمه کارگزاری می باشد.

صدور ویزای کربلا چقدر طول می کشد؟

پس از تحویل مدارک و هزینه ها به دفاتر زیارتی، این شرکت ها اطلاعات شما را به سفارت عراق منتقل می کنند. تا آن ها اطلاعات شما را بررسی کنند. روال اداری مورد نیاز برای این کار حدود 48 ساعت طول می کشد.

مدت زمان اعتبار ویزای کربلا چقدر است؟

ویزایی که برای شما و بصورت انفرادی صادر می شود 3 ماه اعتبار خواهد داشت. چنانچه قصد دارید قبل و یا بعد اربعین در کربلا باشید سریعا برای اخذ ویزا اقدام کنید تا در زمان خلوت تری ویزا گرفته و سفر معنوی خود را شروع کنید.

هزینه ویزای کربلا چقدر است؟

طبق خبر اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت در خصوص هزینه ویزای کربلا قیمت های مربوط به بیمه، ویزا و خدمات درمانی مشخص شده است. هزینه ویزای سفر به کربلا 30 دلار برای ویزاهای گروهی و 40 دلار برای ویزاهای فردی تعیین شده است. راهنمای کامل سفر به کربلا، علاوه بر ارائه اخرین مطالب مربوط به رویدادهای اربعین ۹۶، هزینه ویزای اربعین 96 را نیز اعلام کرده است.
هزینه ویزای اربعین سال 96 و همچنین هزینه بیمه مسافرتی اربعین 96 توسط سامانه سماح اعلام شده است.

چگونه با اتوبوس و از راه زمینی به کربلا سفر کنیم؟

امسال سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران اقدام به پیش ثبت نام از زائرین اربعین حسینی نموده است. و در این راستا سیاست گذاری هایی نیز پیش بینی نموده تا رفاه حال زائرین هم از نظر زیارتی و هم از نظر بهداشتی و امنیتی حفظ گردد لذا با قراردادن موقعیت هایی همچون سفر زمینی با اتوبوس امکان سفر بدون دغدغه را برای زائرین فراهم نموده است.
سفر724 راهنمای کامل سفر به کربلا در اربعین 96 را جهت اشنایی هر چه بیشتر زائران کربلا اماده کرده است. شما می توانید اطلاعات کاملی از سفر اتوبوسی و زمینی، مسیر اتوبوس ها، هزینه بلیط اتوبوس ها، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس کربلا، اطلاعات ویزا و بیمه زیارتی و مسائل مربوطه را در سامانه سفر724 پیدا کنید.
مجموعه سفر 724 در این مسیر معنوی و در راستای ارائه خدمات به هموطنان و زائران اربعیم حسینی بستری فراهم نموده تا عزیزانی که قصد عزیمت به کربلا از طریق زمینی و با استفاده از اتوبوس را نموده اند بدون اتلاف وقت و در کوتاه ترین زمان بلیط اتوبوس خود را به صورت اینترنتی تهیه نمایند. اطلاعاتی نیز در زمینه روش های تهیه بلیط اتوبوس، قیمت بلیط اتوبوس و مرزهای تعیین شده هر شهر به تفکیک با نقشه های موجود در مطالب قبلی ارائه گردیده است.

هزینه بلیط اتوبوس کربلا چقدر است؟

هزینه بلیط اتوبوس کربلا از شهرهای داخلی تا مرزهای 4 گانه (خسروی، مهران، چزابه و شلمچه) به مبداء و مرز خروجی بستگی دارد. راهنمای کامل سفر به کربلا را مطالعه کنید، تا با هزینه های اتوبوسی، خورد و خوراک، هزینه های اقامتی، هزینه های بیمه و ویزا آشنا شوید.
آیا خرید آنلاین بلیط اتوبوس کربلا با بلیط‌های معمولی فرق خواهد داشت؟
با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سامانه سفر724 نیازی به چاپ بلیط اتوبوس کربلا نیست. شماره بلیط اتوبوس از طریق پیامک ارسال خواهد شد. شما با در دست داشتن شماره بلیط، نیم‌ساعت قبل از حرکت اتوبوس به شرکت اتوبوسرانی مورد نظر مراجعه کرده و می توانید بلیط خود را دریافت کنید.

چه لوازمی در سفر کربلا باید همراه داشته باشیم؟

مدارک مهم مورد نیاز شما در این سفر پاسپورت و ویزا می باشد. لوازم شخصی و بهداشتی و همینطور داروی خاصی اگر مصرف میکنید به همراه داشته باشید. راهنمای سفر به کربلا، که در سه قسمت در سامانه سفر724 تهیه شده است، شما را انواع مدارک و لولزمی که در این سفر معنوی باید همراه خود داشته باشید آشنا می کند.

چگونه از کربلا با ایران تماس بگیریم؟

برای تماس با ایران می توانید از سیم کارت خود که همراه خود دارید استفاده کنید. در این حالت هزینه ای به عنوان رومینگ بین المللی به هزینه های تماس شما اضافه خواهد شد. راه دیگری هم برای این امر وجود دارد، در مرز سیم کارت اعتباری تهیه کنید و با خانواده تماس گرفته و آن ها را از شماره جدید خود مطلع سازید.

چگونه برای سفر کربلا ارز مسافرتی تهیه کنیم؟

چنانچه قصد تهیه ارز مسافرتی برای سفر به کربلا را دارید چند روز مانده به اعزام با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نمایید. هر زمان که اقدام به این عمل کردید قبل از مراجعه به بانک از اخرین شرایط تحویل ارز مسافرتی با یک تماس بلفنی به بانک مطلع شوید.

پس از ورود به مرز عراق چه کارهایی باید انجام دهیم؟

پس از تشریفات گمرکی وارد مرز عراق می شوید. که باید مهر خروج از کشور در گذرنامه شما ثبت شده باشد. پس از اینکه مهر ورود به عراق در گذرنامه شما ثبت شد می توانید سوار ون و یا اتوبوس شده و از آنجا به نجف و سپس کربلا بروید. راهنمای کامل سفر به کربلا و راهنمای کامل مرزهای ایران و عراق و اتفاقاتی که در مرز خواهد افتاد، به شما کمک می کند تا هر آنچه درباره این سفر زمینی نیاز دارید را به دست بیاورید.

آیا سفر به کربلا امنیت دارد؟

علیرغم حضور داعش در عراق، امنیت این کشور بخصوص در شهر های امامان شیعه تامین است. و موضوع داعش موضوع چندان نگران کننده ای برای خانواده ها نیست. و دلیل این امر وجود لایه های امنیتی فراوان در ورودی های شهر نجف و به خصوص کربلا می باشد. راهنمای سفر به کربلا که توسط سامانه سفر724 تهیه شده است، اطلاعات کاملی در خصوص امنیت، هزینه ها و مسیرهای پیاده روی و اتوبوسی در اختیار کاربران قزار می دهد.
استان های مبدا و مرزهای تعیین شده برای خروج از مرزهای ایران و عراق
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی در سال 1396 برای زائران اربعین، مرزهای ورودی به عراق را با توجه به استان‌ مبدأ حرکت، دسته بندی نموده است. زائران اربعین فقط از مرزی که باتوجه به استان‌ مبدأ حرکت‌شان تعیین شده است، حق خروج دارند. راهنمای سفر به کربلا لیستی از مرزهای خروجی و استان های مبداء که باید بر اساس مرز خروجی تعیین شده از آن استان اقدام کرد، در اختیار کاربران و مسافران قرار داده است.
زمان لازم برای رسیدن اتوبوس‌ها به مرزهای عراق
بسته به مبدا حرکت، مدت زمان رسیدن اتوبوس به مرزهای تعیین شده متفاوت خواهد بود. مثلاً از زاهدان تا مرز مهران 23 ساعت، مشهد تا مرز مهران 19 ساعت، تبریز تا مرز مهران 9 ساعت و کرمانشاه تا مرز مهران 4 ساعت است.

چه نوع اتوبوس هایی برای سفر زمینی کربلا موجود هستند؟

شرکت های مسافربری دارای انواع متنوع اتوبوس‌های مسافربری هستند، از برندهای مختلف اتوبوس از جمله اسکانیا، مان، بنز و غیره تا رده بندی‌های مختلف استانداردهای مسافربری زمینی.

نویسنده مطلب: wptourblog

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *