جاذبه های اتریش

شهرهای گردشگری اتریش

شهرهای اتریش

austria

شهر وین پایتخت اتریش

وین بزرگترین و  پایتخت شهر اتریش و یکی از نه ایالت اتریش می باشد ، وین شهر اصلی اتریش است که جمعیت آن حدود ۱٫۸ میلیون نفر است (۲٫۶ میلیون نفر در منطقه شهری ،نزدیک به یک سوم جمعیت اتریش) و مرکز فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی کشور اتریش می باشد ، تا اواخر قرن بیستم، این شهر بزرگترین شهر  زبان آلمانی در جهان بود و قبل از تقسیم امپراتوری اتریش-مجارستان در جنگ جهانی اول ، این شهر ۲ میلیون نفر جمعیت داشت  داشت ، امروزه پس از برلین ، وین دومین تعداد سخنرانان آلمانی را به خود اختصاص داده است  است.

شهر وین پایتخت اتریش

شهر وین پایتخت اتریش میزبان بسیاری از سازمان های بزرگ بین المللی ، از جمله سازمان ملل و اوپک است ، این شهر در بخش شرقی اتریش واقع شده و در نزدیکی مرزهای جمهوری چک ، اسلواکی و مجارستان قرار دارد ، این مناطق با هم در یک منطقه مرزی اروپایی Centrope همکاری می کنند.

علی رغم اینکه به خاطر شهرت موسیقی وین به عنوان شهر موسیقی به حساب می آید اما به وین “شهر رویاها”  نیز گفته می شود چرا که این شهر خانه اولین تحلیلگر روانشناسی جهان سیگموند فروید بود ، مرکز تاریخی وین غنی از مجموعه های معماری است از جمله قلعه ها و باغ های باروک و در قرن نوزدهم رینگ استرا با ساختمان های بلند، بناهای تاریخی و پارک ها پوشانده شده است ، شهر وین با کیفیت زندگی خود شناخته شده است به طوریکه در سال ۲۰۰۵ در ۱۲۷ شهر جهان سازمان اطلاعات اکونومیست برای اولین بار در شهرستانها .

شهر وین پایتخت اتریش را برای اولین بار در شهر بین شهرهای  ونکوور، کانادا و سانفرانسیسکو ایالات متحده آمریکا قرار داد و در بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی وین بعد از شهر ملبورن استرالیا در رتبه دوم جهان قرار گرفت ، به علت صنعتی شدن و مهاجرت از سایر نقاط امپراتوری، جمعیت وین به شدت در طول زمان خود به عنوان پایتخت اتریش-مجارستان (۱۸۶۷-۱۸۱۸) افزایش یافت ، طبق سرشماری در سال ۲۰۰۱ حدود ۴۹٫۲ درصد از جمعیت وین دارای دین کاتولیک ، ۷/۲۵ درصد بدون مذهب ، ۷٫۸ درصد مسلمان ، ۶ درصد از اعضای یک ارتدوکس ، ۴٫۷ درصد پروتستان (اکثرا لوتری) ، ۰٫۵ درصد یهودی و ۶٫۳٪ از مذاهب دیگر بودند ، شهر وین پایتخت اتریش امروزه مقصد بسیاری از دانشجویان و گردشگران در اتحادیه اروپا می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری را جذب می کند .

 

شهر سالزبورگ اتریش

سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ در اتریش و پایتخت ایالتی فدرال سالزبورگ است “شهر قدیمی” ( Altstadt ) سالسبورگ از معماری باروک شناخته شده است و یکی از مراکز شهر محافظت شده در شمال آلپ است، این شهر در سال ۱۹۹۷ به عنوان یک میراث جهانی یونسکو نامگذاری شد.

شهر سالزبورگ اتریش دارای سه دانشگاه و جمعیت بزرگی از دانشجویان است ، گردشگران همچنین از سالزبورگ برای بازدید از مرکز تاریخی و منظره محیط آلپ بازدید می کنند ، آب و هوای شهر سالزبورگ اتریش اقیانوسی یا مرطوب و معتدل می باشد اما به طور معمول دارای آب و هوای اقیانوسی چهار فصل با اختلاف دما در فصلهای مختلف می باشد.

معیت رسمی سالزبورگ در سال ۱۹۳۵ هنگامی که شهر شهرداری های مجاور جذب شد، به طور قابل توجهی افزایش یافت. پس از جنگ جهانی دوم ، پناهندگان متعدد خانه جدیدی در شهر پیدا کردند. فضای جدید مسکونی برای سربازان آمریکایی اشغال شده پس از جنگ ساخته شد و می تواند در هنگام خروج از پناهندگان استفاده شود. حدود سال ۱۹۵۰، سالزبورگ علامت ۱۰۰،۰۰۰ شهروند را گذراند و در سال ۲۰۰۶ به ۱۵۰ هزار شهروند رسید.

گراتس اتریش

گراتس پایتخت استوریا و دومین شهر بزرگ در اتریش پس از وین است که در ۱ ژانویه ۲۰۱۷ جمعیت آن ۳۲۰،۵۸۷ نفر (از جمله ۲۸۶،۶۸۶ نفر دارای اقامت اصلی شهر گراتس ) اعلام شده است ، گراتس یک سنت طولانی به عنوان ” دانشگاه ” دارد : شش دانشگاه دارای بیش از ۴۴،۰۰۰ دانشجو است ، از لحاظ سیاسی و فرهنگی، گراتس برای قرن ها برای اسلوونی ها مهم تر از لیوبلیانا ، پایتخت اسلوونی بود و هنوز با نفوذ است ، در سال ۱۹۹۹، گراتس به لیست یونسکو از میراث فرهنگی جهانی اضافه شد و این سایت در سال ۲۰۱۰ توسط Schloss Eggenberg توسعه پیدا نمود .

گراتس تنها پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۰۳ بود و در سال ۲۰۰۸ به عنوان شهر دلخوشی های آشپزی انتخاب شد ، گراتس در رودخانه مور در جنوب شرقی اتریش واقع شده است ، این شهر حدود در ۲۰۰ کیلومتری (۱۲۰ مایل) در جنوب غربی وین قرار دارد ،گراتس پایتخت و بزرگترین شهر در استیروسی، یک منطقه سبز و دارای جنگل های وسیعی است ، جمعیت این شهر را بیشتر دانشجویان تشکیل می دهند بدین ترتیب که در پایان سال ۲۰۰۶ تعداد ۳۷،۶۲۴ نفر با وضعیت اقامت ثانویه در گراتس حضور دارند ، جمعیت (با اقامت اصلی) در منطقه شهر گراتس حدود  ۳۲۰،۰۰۰ نفر در پایان سال ۲۰۱۶ بوده است .

برای دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش در دانشگاه های رایگان اتریش را دارد شهر گراتس اتریش می تواند یک مقصد ایده آل تلقی گردد .

شهر لینز اتریش

شهر لینز اتریش  سومین شهر بزرگ اتریش و پایتخت ایالت اتریش ( Oberösterreich ) می باشد ، این شهر در مرکز شمال اتریش، حدود ۳۰ کیلومتر (۱۹ مایل) در جنوب مرز چک که در هر دو طرف رودخانه دانوب است ، جمعیت این شهر ۲۰۰،۸۳۹ نفر است ، در سال ۲۰۰۹ شهر لینز اتریش همراه با پایتخت لیتوانی ویلنیوس به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد ، از ۱ دسامبر ۲۰۱۴، لینز عضو شبکه ی خلاق یونسکو (UCCN) به عنوان یک شهر رسانه هنر است ، شهر لینز اتریش به خوبی برای شیرینی لاینزر شناخته می شود که گفته می شود قدیمی ترین کیک جهان است.

شهر لینز اتریش در مرکز اروپا قرار دارد ، دانوب دارای اصلی ترین مسیر گردشگری و حمل و نقل است که این مسیر از طریق شهر اجرا می شود ، تقریبا ۲۹٫۲۷٪ از مساحت این شهر در حدود ۹۶ کیلومتر ۲ (۳۷ کیلومتر مربع) چمنزار است و  ۱۷٫۹۵٪ بیشتر با جنگل پوشانده شده اند .

تمام مناطق ساحلی بر روی آب (۶٫۳۹٪) ، مناطق ترافیکی و زمین قرار دارند در مجموع تعداد حدود ۱۵۷،۰۰۰ شغل در شهر لینز اتریشوجود دارد ، با این حال، تنها نیمی از شغل های خالی می تواند توسط ساکنان آن پوشش داده شود بنابراین این مازاد شغلی فوق العاده موجب افزایش نرخ مناسب مسافران از مناطق اطراف این شهر می شود و منجر به مشکلات زیادی در ترافیک می شود ، شهر لینز اتریش دارای آب و هوای اقیانوسی است که تاثیر قابل توجهی از جریان هوای قاره اروپا دارد در نتیجه تابستان گرم و زمستان بسیار سرد دارد .

اینسبروک اتریش

اینسبروک یکی از شهرهای زیبای کشور اتریش می باشد که مرکز ایالت فدرال تیرول در اتریش غربی محسوب می شود که در دره کوه های آلپ قرار گرفته است شهر اینسبروک اتریش به عنوان یک مرکز ورزش های زمستانی در جهان معروف می باشد که حتی شهر اینسبروک اتریش در سال های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ میزبان بازی های المپیک زمستانی و در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ پارالمپیک زمستانی نیز دراینسبروک اتریش برگزار شده است شهر اینسبروک همچنین اولین بازی های المپیک زمستانی جوانان را در سال ۲۰۱۲ برگزار کرد ، جمعیت شهر اینسبروک اتریش در سال ۲۰۰۷  در حدود ۱۱۷٬۹۱۵  نفر بوده است .

منبع:malekpour.ir

نویسنده مطلب: wptourblog

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *