گوتنبرک

شهر گوتنبرگ

شهر گوتنبرگ

اگر جز عشاق طبیعت و تاریخ هستید اما علاقه ای هم به مکان های شلوغ توریستی ندارید، شهر گوتنبرگ در سوئد یکی از بهترین انتخاب ها برای شما می تواند باشد. گوتنبرگ دومین شهر بزرگ کشور سوئد است که متاسفانه از طرف توریست ها همیشه نادیده گرفته می شود. این شهر مجذوب کننده را در ساحل غربی جنوب سوئد می توانید پیدا کنید. شما بدون این که حتی یک بار این شهر را دیده باشید، با خواندن این مقاله می توانید عاشق آن شوید.

در شهر گوتنبرگ در سوئد شما می توانید به همه جا پیاده سر بزنید. برای مسافت های طولانی تر مثل رفتن به کنار دریا یا زمان هایی که از پیاده روی خسته شده اید، می توانید برای خودتان یک کارت تهیه نمایید. با این کارت می توانید از کلیه وسایل نقلیه استفاده نمایید و همچنین دسترسی رایگان به کلیه موزه ها را نیز خواهید داشت.قیمت این کارت برای یک روز ۲۴ یورو و برای ۲ روز ۳۳ یورو می باشد.

کانال-های-آبی-گوتنبرگ

شما در این شهر گوتنبرگ کارهای متفاوتی می توانید انجام دهید که یکی از آن ها گشت و گذار در کانال های آبی گوتنبرگ با قایق می باشد. این نوع سفر آبی می تواند شروع بی نظیری برای شناخت شهر باشد. قایق ها چندین بار در روز به مدت ۵۰ دقیقه آماده سرویس دهی به بازدیدکنندگان می باشند. شما می توانید در طول مسیر بازدید خود از نمای بی نظیر کارخانه کشتی سازی، بندر و چندین موزه مخصوص به قایق ها لذت ببرید. در قایق کوچکی که سوار هستید همچنین می توانید شاهد مینیاتور زیبا و کوچکی از شهر باشید و این در حالی است که اگر کانال موج داشته باشد کمی خیس می شوید و اگر هوا گرمتر باشد می توانید از پرتو اشعه های خورشید لذت ببرید.

منطقه-Kungstorgetاین منطقه که دقیقا در مرکز شهر واقع شده است شامل فروشگاه گوتنبرگ است که در سال ۱۸۸۹ میلادی ساخته شده است. این منطقه بهشت غذاهایی با مزه های بی نظیر سوئدی است  و حدود ۴۰ دکه و رستوران دارد که غذاهای محلی و بین المللی طبخ می کنند. در این رستوران ها، شما می توانید غذاهای معروف سوئدی مانند پوره سیب زمینی، انواع گوشت ها مانند گوشت گوزن و ماهی سالمون را امتحان کنید. همچنین می توانید انواع آبنبات های محلی، شکلات و ادویه های خاص این منطقه را به عنوان سوغاتی و هدیه خریداری کنید. برای صرف ناهار نیز رستوران های شیکی وجود دارد که در حین صر غذا می توانید با افراد محلی هم آشنا شوید.

کافی-شاپ-Husarenهر وقت تمایل به استراحت کردن داشتید، می توانید به این کافی شاپ عالی سری بزنید. این کافه یکی از بهترین ها می باشد و نشستن در زیر شیروانی های شیش ای و سیمانی بی نظیر و لذت بردن از کیک های خانگی، ساندویچ های سوئدی، هات چاکلت و بزرگترین رول دارچینی دنیا می تواند به شما حس فوق العاده دهد. مثل همه جای سوئد، در این کافه نیز قهوه فیلتر شده برای شما سرو می شود و برای پر کردن مجدد قوری نیاز به پردخت هزینه جداگانه نیستید. شما تا جایی که از قهوه سیر شوید می توانید در این کافه قهوه بنوشید.

منبع:nilgam.com

نویسنده مطلب: wptourblog

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *