هزینه های سفر سوئد

هزینه های سفر سوئد

هزینه های اقامت سوئد

هزینه‌ی اقامت در هاستل

مثل سایر شهرهای سوئد، در این شهر هم هاستل‌ها گران است. برای اقامت در خوابگاه یک هاستل باید شبی ۲۵۰ کرون سوئد (۹۲۵۰۰ تومان) بپردازید. علاوه بر این باید ۲۰ تا ۵۰ کرون (۷۵۰۰ تا ۱۸ هزار تومان) هم اضافه‌تر بابت ملحفه پرداخت کنید. حتی اگه همراه‌تان کیسه‌خواب داشته باشید باز هم بسیاری از هاستل‌ها این هزینه‌ی اضافه را دریافت می‌کنند بنابراین حتما از قبل این مورد را با هاستل چک کنید.

خوشبختانه بیشتر هاستل‌های این شهر بازسازی شده هستند و به خوبی مدیریت می‌شوند و امکانات خوبی دارند. در واقع با توجه به مبلغی که می‌پردازید از امکانات خوبی استفاده می‌کنید. همه‌ی هاستل‌ها وای‌فای رایگان دارند. متاسفانه برای اقامت در اتاق‌های خصوصی انتخاب‌های زیادی ندارید مگر اینکه از قبل رزرو کنید یا از طریق سایت Airbnb، جایی را برای ماندن پیدا کنید.

اقامت در هتل‌های ارزان

در این شهر اقامت در هتل بسیار گران تمام می‌شود حتی در هتل‌های ارزان. از ۷۰۰ تا ۱۲۵۰ کرون (۲۶۰ هزار تا ۴۶۲ هزار تومان) باید بابت اقامت در اتاق دوتخته بپردازید. اقامتگاه‌های مشترک در سایت Airbnb شبی ۶۵۰ کرون (۲۴۰ هزار تومان) هزینه دارند. یک آپارتمان کامل را می‌توانید با شبی ۱۱۰۰ کرون (۴۱۰ هزار تومان) کرایه کنید. اگر گروهی سفر می‌کنید استفاده از سایت Airbnb و پیدا کردن اقامتگاه مشترک از هر گزینه‌ی دیگری به صرفه‌تر است.

هزینه‌ی غذا

رستوران‌های گوتنبرگ گران هستند و برای خوردن یک وعده غذای ساده در رستوران باید ۲۰۰ کرون (۷۴ هزار تومان) بپردازید. ارزان‌ترین رستوران‌ها رستوران‌های تایلندی و خاورمیانه‌ای هستند. در این رستوران‌ها با پرداخت ۷۵ تا ۹۵ کرون (۲۸ هزار تا ۳۵ هزار تومان) می‌توانید یک غذای کامل بخورید. اگر برای مدت کوتاهی به این شهر سفر می‌کنید، بهتر است که خودتان آشپزی کنید تا هزینه‌های شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. یک کیلو سینه‌ی مرغ ۵۰ کرون (۱۸۵۰۰ تومان) هزینه دارد و یک لیتر شیر ۱۰ کرون (۳۷۰۰ تومان). هزینه‌ی خرید مواد غذایی برای یک هفته ۵۵۰ کرون (۲۰۰ هزار تومان) می‌شود. فروشگاه‌های زنجیره‌ای Lidl، ICA و Willy’s ارزان‌تر هستند.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

برای کاهش هزینه‌ها بهتر است کارت‌های اعتباری اتوبوس و تراموا بخرید. اتوبوس و تراموا ارزان‌ترین و راحت‌ترین وسیله برای گشت و گذار در شهر است. بلیط‌های یک روزه ۸۵ کرون (۳۲ هزار تومان) و بلیط‌های سه روزه‌ی نامحدود ۱۷۰ کرون (۶۳ هزار تومان) هزینه دارند. البته گوتنبرگ شهری است که می‌توانید به راحتی در آن پیاده‌روی کنید و مناظر زیبای آن را ببینید. کرایه‌ی دوچرخه یک روش عالی دیگر برای رفت و آمد در شهر و سر زدن به جاذبه‌های مختلف آن است. هزینه‌ی کرایه‌ی دوچرخه از ۲۰۰ کرون (۷۴ هزار تومان) شروع می‌شود.

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: ۵۰۰ تا ۷۰۰ کرون (۱۸۵ هزار تا ۲۶۰ هزار تومان)

البته این هزینه‌ی میانگین در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با به کار بستن نکاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم، این هزینه را باز هم می‌توانید کاهش دهید. بدیهی است که اگر بخواهید سفری لوکس‌تر داشته باشید، هزینه‌ی سفرتان بسیار بیشتر می‌شود.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

خودتان آشپزی کنید

گوتنبرگ یک مقصد گردشگری گران است به خصوص اگر بخواهید بیشتر وعده‌های غذایی را در رستوران بخورید. تقریبا همه‌ی هاستل‌ها آشپزخانه دارند بنابراین از این فرصت استافده کنید. به یک سوپرمارکت محلی سر بزنید و مواد غذایی ضروری را خریداری کنید و آشپزی کنید. در بازارها چشم‌تان را باز کنید تا محصولات فصلی محلی پیدا کنید که ارزان‌تر هستند.

در خانه‌ی یکی از اهالی اقامت کنید

مراکز اقامتی در سوئد خیلی گران هستند بنابراین ارزان‌ترین انتخابی که دارید استفاده از سرویس کوچ سرفینگ است. با این روش یکی از اهالی را پیدا می کنید که به رایگان در خانه‌ی خود از شما پذیرایی می کند و این رابطه‌ی دوستانه تجربه‌ای فرهنگی و جالب برای هر دو طرف خواهد بود. اگر بتوانید هزینه‌ی اقامتتان را به صفر برسانید، مقدار قابل توجهی در هزینه‌ی سفرتان صرفه‌جویی خواهید کرد.

بطری آب یا قمقمه داشته باشید

هر بطری آب ۳۰ کرون هزینه دارد. به جای اینکه دائم آب بخرید، یک بطری یا قمقمه همراه داشته باشید و آن را از شیر پر کنید. آب لوله‌کشی در گوتنبرگ قابل آشامیدن است. با این کار علاوه بر اینکه صرفه‌جویی می‌کنید، در حفظ محیط زیست هم نقش دارید و پلاستیک کمتری به طبیعت وارد می‌کنید.

در مناطق توریستی غذا نخورید

اگرچه خیابان‌های مشهور و توریستی شهر، مراکز جذاب‌تری برای گشت و گذار و غذا خوردن هستند اما بسیار گران‌تر از سایر خیابان‌ها هستند. ار مراکز توریستی فاصله بگیرید تا بتوانید با هزینه‌ی کمتری در رستوران غذا بخورید.

از سرویس‌های اشتراک‌گذاری خودرو استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید منتظر اتوبوس بمانید و هزینه‌ی زیادی بابت تاکسی بپردازید از سرویس‌های اشتراک‌گذاری خودرو استفاده کنید. مثلا از سرویس Uber Pool استفاده کنید تا خودروی مورد نظر را پیدا کنید و در هزینه سفر صرفه‌جویی کنید و هم موجب کاهش آلودگی هوا شوید.

نویسنده مطلب: wptourblog

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *