شرایط و راه های مهاجرت به سوئد

شرایط و راه های مهاجرت به سوئد

امروزه مهاجرت به خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی بسیار پرطرفدار می باشد و همه ساله افراد بسیاری به کشورهای اروپایی و پیشرفته مهاجرت می نمایند.

یکی از کشورهای اروپایی که متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد این کشور می باشد. این کشور واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا می باشد و با کشورهای فنلاند، دانمارک و دریای بالتیک هم جوار می باشد. بزرگ ترین شهر و پایتخت سوئد شهر استکهلم می باشد. در این مقاله به بررسی راه های مختلف مهاجرت به سوئد می پردازیم.

این کشور از نظر مساحت چهارمین کشور پهناور اروپا به شمار می آید و جمعیتی در حدود 9 میلیون نفر دارد. سوئد به دلیل وجود جنگل ها و کوه های بسیار آب و هوای نسبتا سردی دارد.

این کشور از نظر اقتصادی پیشرفت های چشمگیری داشته و یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی به شمار می آید.
اگر شما هم خواهان مهاجرت به سوئد هستید وکلای و مشاورین موسسه از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفتر شیراز میتوانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

شرایط و راه های مهاجرت به سوئد

sweden visa

این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی سوئد می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و …. به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

سوئد همچنین یکی از اعضای اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد می باشد. زبان رسمی مردم این کشور، سوئدی می باشد اما اغلب مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند زیرا در برخی از مدارس و دانشگاه ها دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و زبان تجارت نیز انگلیسی می باشد.
واحد پولی سوئد، کرون سوئد می باشد. زندگی در این کشور دارای کیفیت بسیار مطلوبی می باشد و هزینه زندگی در سوئد با توجه به امکانات باکیفیت مقرون به صرفه می باشد از این رو مهاجرت به سوئد بسیار پرطرفدار می باشد.

راه های مختلف مهاجرت به سوئد

در این قسمت به بررسی راه ها و روش های مختلف مهاجرت و اخذ اقامت سوئد می پردازیم.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

تحصیل در این کشور از کیفیتی بسیار بالا برخوردار می باشد. دانشگاه های این کشور ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی با برترین و پیشرفته ترین برنامه های آموزشی می باشد.
دروس در دانشگاه های سوئد به دو زبان انگلیسی و سوئدی ارائه می شوند و دانشجویان می توانند به هر یک از زبان ها که علاقه و تسلط بیشتری دارند ادامه تحصیل بدهند.
تحصیل در این کشور علاوه بر کیفیت آموزشی بسیار بالا در اغلب مقاطع و رشته ها به صورت رایگان و با هزینه های بسیار پایین می باشد از این رو تحصیل در این کشور متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد.

شرایط و راه های مهاجرت به سوئد

یکی از از مزایای تحصیل در سوئد امکان اخذ ویزا برای همراهان دانشجو از جمله همسر و یا فرزندان و همچنین امکان ادامه تحصیل و یا اشتغال به کار همراهان می باشد.
دانشجویان می توانند 20ساعت در هفته را مشغول به کار شوند همچنین پس از اتمام تحصیلات خود می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار در سوئد تبدیل نمایند و با گذشت 3 تا 5 سال درخواست اخذ اقامت این کشور را بدهند. به طور کلی شرایط تحصیل در سوئد بسیار مناسب است.

 

مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت در این کشور می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در سوئد ابتدا می بایست اطلاعات کاملی از شرکت مورد نظر به سفارت سوئد ارائه دهند همچنین می بایست یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی نیز معرفی نمایند که مشخص کند شخص طی 2 سال اول و تا زمانیکه شرکت ثبت شده به سود دهی برسد می تواند مخارج مربوط به زندگی خود و خانواده را پرداخت نماید.

همچنین متقاضی ثبت شرکت در این کشور میبایست حداقل 50% سهام شرکت را دارا باشد و مسئولیت شرکت را عهده دار باشد. شخص متقاضی همچنین می باشت به زبان سوئدی و انگلیسی تسلط کافی داشته باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق اشتغال به کار بسیار زیاد است و یکی از معمول ترین روش های اخذ ویزای کاری سوئد به این صورت می باشد که فرد متقاضی کار در سوئد میبایست ابتدا از یک کارفرمای سوئدی دعوت نامه کاری دریافت نماید سپس اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری سوئد سپری نماید. شخص پس از اشتغال به کار و گذشت حدود 3 تا 5 سال می تواند اقامت دائم سوئد را بدست آورد.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج با یکی از افراد تبعه این کشور می باشد. فرد تبعه سوئد میبایست با مراجعه به سفارت درخواستی جهت شخص مورد نظر بدهد و پرسشنامه مربوطه را پر کند.

شخصی که در سوئد اقامت دارد و میبایست منبع درآمد و مسکنی با حداقل 2 اتاق داشته باشد. سپس به شخص متقاضی مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج ویزای 2 ساله داده می شود و پس از گذشت 2 سال می تواند اقامت سوئد را بدست آورد.

مهاجرت به سوئد از طریق ساخت و خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت به سوئد که البته با توجه به دیگر روش های مهاجرت به سوئد متقاضیان کمتری دارد و البته هزینه های بالاتری را در بر دارد اما سود آوری خوبی دارد ساخت ملک در این کشور می باشد. شخص با ساخت ملک در این کشور می تواند به راحتی برای خود و خانواده اقامت سوئد را اخذ نماید.

سرمایه ای که برای خرید زمین و ساخت ملک در سوئد مورد نیاز است حدود 5 میلیون کرون سوئد می باشد. اغلب پروژه های ساخت و ساز در شهر های استکهلم و گوتنبرگ می باشد که پیشرفت های بسیاری را در بر دارد و بسیار سود آور می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق خرید شرکتی آماده

متقاضیان مهاجرت به سوئد میتوانند در یک شرکت آماده سرمایه گذاری نمایند به این صورت که برخی از شرکت های این کشور که معمولا شرکت های کوچکی هستند به دلیل پیری مدیریت شرکت به سرمایه گذاری جوان و کار آمد که تجربه و دانش کافی را داشته باشد.
برای مدیریت شرکت نیاز دارند از این رو متقاضیانی که شرایط لازم را دارند به راحتی می توانند در این شرکت های آماده سرمایه گذاری نمایند و مهاجرت به سوئد از طریق ویزای سرمایه گذاری را انجام دهید.

مبنع:wikimohajerat.com

نویسنده مطلب: wptourblog

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *